Kórházba szállították Andy Murray apóst, Nigel Sears-t, miután összeomlott a bíróság az Australian Openen

Tenisz

A Horoszkópod Holnapra

Kórházba szállították Kim Murray apját, Nigelt, miután összeomlott az Australian Openen, a Rod Laver Arénában - a Melbourne Park főpályáján.

Sears, az egykori világelső, Ana Ivanovic edzője figyelte, ahogy játékosa felveszi az amerikai Madison Keys -t.

Az eset a második szettben a mérkőzés 37 perce után történt. A kezdeti kezelés után Sears -t hordágyon vették le a pályáról, és levette az ingét.

Sears orvosi segítséget kapott, az 58 éves férfit pedig elvitték, de eszméleténél volt és lélegzett.

Jamie Murray arról számolt be, hogy Sears kórházba került, és jelenleg tesztelés alatt áll. Eszméleténél van, beszél, ül, mondta Murray.

Az Epworth Kórház, ahol Fred Perry 1995 -ben meghalt, mindössze öt percre van a Melbourne Parktól. A kórház szóvivője szerint Sears & apos; állapot stabil volt.

Nigel Sears összeomlott Melbourne -ben (Kép: Reuters)

Ana Ivanovic edzője, Nigel Sears összeomlott az Australian Openen

Ana Ivanovic edzője, Nigel Sears összeesik a lépcsőn (Kép: Reuters)

A Sears összeomlott a játék szünetében, miután Ivanovic itt tartott szervát a második szett elején. A TV megmutatta, hogy felnézett a lelátóra, és azt mondta a játékvezetőnek: Azt hiszem, az én edzőm.

Az aggódó szerb és ellenfél Madision Keys ezután 10 percet várt a pályán, mielőtt elvezettek. Sears -t 20 percig kezelték az állványon, mielőtt kórházba szállították.

A mérkőzés 55 perc után folytatódott.

A játékosok az eset után elmentek a pályáról (Kép: Reuters)

Sears összeomlása után az orvosi személyzet elhozza a hordágyat (Kép: Reuters)

50 perces szünet után a játékosok újra előkerültek, és a mérkőzést Keys 6-4 1-0-ás hátrányával folytatta.

Ana Ivanovic aggódni látszik, miután edzője, Nigel Sears összeomlott az udvaron (Kép: Getty)

Ivanovic, aki szettben és játékban volt, amikor Sears összeomlott, kiesik a bajnokságból.

4-6 6-4 6-4-re kikapott Madison Keys-től. Még nem jelentettek be sajtótájékoztatót, és nem világos, hogy felszólal -e.

Andy Murray egy másik pályán játszott Joao Sousa ellen a harmadik fordulóban, amikor ez megtörtént.

Az első számú brit ígéretet tett arra, hogy hazarepül Londonba, ha Kim, akinek jövő hónapban kell megszülnie első gyermekét, korán szülni fog.

Andy Murray és felesége Kim

Andy Murray és felesége Kim: A terhes Kim nem utazott Ausztráliába a tornára, mivel hamarosan szülni fog (Kép: Getty)

Mivel Andy még mindig játszott - és Judy Murray is nézte őt -, testvérét, Jamie -t hívták a versenyigazgató Craig Tiley irodájába, hogy tájékoztassák a helyzetről.

Murray folytatta meccsét, és bejutott a negyedik fordulóba, miután 6-2 3-6 6-2 6-2-re legyőzte a Portugália 1. számú Sousát.

Murray -t édesanyja, Judy közölte a hírekkel, amint kijött a pályáról - és teniszkészletével azonnal kórházba távozott. Ma este nem fog beszélni.

Judy Muray is nem sokkal Andy után elhagyta a Melbourne Parkot.

A Davis Kupa kapitánya, Leon Smith, aki Murray játékos dobozában volt a meccs alatt, azt mondta: Nem tudom, hogy ez milyen mértékű. Ha teljesen jól van, akkor a megszokott dolog lesz. De nyilvánvalóan ki kell derítenie, hogy pontosan mi történt.

n bőr élmagasság

A korábbi profi Pam Shriver arról számolt be az ESPN -en, hogy Ivanovic tisztában volt Nigel hasonló epizódjaival, és mindkét játékos lehetőséget kapott a mérkőzés további késleltetésére vagy törlésére.

A személyzet Nigel segítségére siet (Kép: Getty)

Mielőtt hordágyon vitték el (Kép: Getty)

(Kép: Getty)

A 2008 -as francia nyílt teniszbajnokságot megnyerő volt világelső, Ivanovic a Manchester United középpályásának, Bastian Schweinsteigernek a barátnője.

A Manchester United német középpályása, Bastian Schweinsteiger (R) és barátnője, teniszező, Ana Ivanovic pózol a vörös szőnyegen készült képekért, amikor megérkeznek

A Manchester United német középpályása, Bastian Schweinsteiger (R) és barátnője, teniszező, Ana Ivanovic (Kép: AFP)

Először Sears-szel dolgozott 2011-13 között-majd tavaly nyáron újra felvette, miután elvesztette a wimbledoni második fordulóban.

Az 58 éves Sears egykori játékos, aki 2001 -ben kezdte edzeni Daniela Hantuchovát, és Amanda Coetzee -vel is dolgozott.

Nigel Sears nézi a szerbiai Ana Ivanovicot, aki a francia Marion Bartolit játssza

Sears először 2011-13 között dolgozott Ivanoviccsal-majd tavaly nyáron ismét visszatért csapatához (Kép: Getty)

Az Australian Open szervezőinek közleménye megerősítette a hírt.

- Egy 50 év körüli férfi megbetegedett a Rod Laver Arénában ma este. A mentők kórházba szállították.

„A mérkőzést felfüggesztették, és a játékosok frissítették állapotát. A játékosoknak lehetőségük volt konzultálni csapatukkal, majd visszamentek a pályára.

'A játékosok 20.40 -kor tértek vissza a pályára.'

Kim Murray és testvére, Scott Sears ifjabb tiszthelyettes pózol egy fotósnak szüleivel, Leonore Sears -szal és Nigel Sears -szal

Nigel Sears (R) feleségével, Leonore -val, lányával, Kim -vel és testvérével, Scott ifjabb tisztviselővel (Kép: Getty)

A 20 -as vetőmagú Ivanovic második fordulójának meccse is megszakadt az első szettben, amikor egy idős nő leesett a lépcsőn, és hordágyon és nyakmerevítőn kellett elvinnie az egészségügyi személyzetnek. Ezt a mérkőzést fél órát halasztották, de a nő később közölte, hogy rendben van.

A mérkőzés után a 2008-as Australian Open második helyezettje így nyilatkozott: „Nagyon rosszul éreztem magam. Valójában remegtem, mert a hölgy zuhanásának hangja nagyon hangos volt.

- Hallottam [és] azonnal abbahagytam. Valóban sajnálatos volt. - Talán nem jó hajlam a legrosszabbra gondolni, de valójában nem hangzott olyan jól, úgyhogy remélem, a hölgy jól van.

Valójában jó volt, hogy várnunk kellett egy kicsit, mert nagyon remegett, mert el tudtam képzelni, és ez nem volt olyan szép, aztán azt mondták, hogy vérzik. Remélem, jól van.