Liverpool 3-4 Hertha Berlin: 5 beszédpont, amikor Virgil van Dijk végre visszatér sérüléséből

Futball

A Horoszkópod Holnapra

A Liverpool csütörtökön folytatta a szezon előtti felkészülést egy szórakoztató, hétgólos thrillerrel a Bundesliga-öltözet, a Hertha BSC ellen.

Stephen West Fred West

Sadio Mane, Takumi Minamino és Alex Oxlade-Chamberlain mind célt értek Jurgen Klopp oldalán az innsbrucki találkozón, bár aggódni fognak a négy gól szállításáért.

Az előszezon a fitnesz fejlesztéséről szól az új kampány előtt, és mivel a Premier League valamivel több mint két hét múlva visszatér, a játékosok visszatérése a sérülésekből és a teljesen felkészült csapat kulcsfontosságú.

Virgil van Dijk és Joe Gomez adják a játék főcímét, mivel először szerepeltek a naptári évben, miközben rengeteg szélső játékos és fiatal sztár is lenyűgözött.

Íme öt dolog, ami megragadta a tekintetünket a csütörtöki akcióban.

Virgil van Dijk a második félidőben csereként a Hertha BSC ellen tért vissza a várva várt Liverpoolhoz (Kép: Liverpool FC a Getty Images -on keresztül)

Van Dijk és Gomez újra akcióban

Legutóbb, amikor Virgil van Dijk és Joe Gomez is egyszerre volt a pályán, a Liverpool a legkisebb pillanatát viselte - alázatos 7-2 -es vereség az Aston Villa ellen 2020 októberében.

Van Dijk szezonzáró sérülést szenvedett a következő mérkőzésen - Merseyside Derby az Everton ellen -, míg Gomez hasonló sorsra jutott a következő hónapban, mivel a vörösök védekező sérülést szenvedtek.

Ezek a sérülések olyanok, mint egy életen át, és mindkét védő először visszatért az akcióba az innsbrucki elbocsátások óta.

Mindkét középső védő a második félidőben csereként lépett fel a Hertha ellen, egy olyan játékban, amelyben Joel Matip kezdett az új középső védő, Ibrahima Konate mellett.

Érthető, hogy a klub minden óvintézkedést megtesz mindkét játékos erőnlétével kapcsolatban, tudatában annak, hogy a rohanó visszatérés potenciálisan káros lehet hosszú távon.

Mindkét játékos újra felkészült a teljes edzésre és a felkészülésre a szezon előtti időszakban, remélve, hogy valamennyien két hét múlva teljesen alkalmasak lesznek a Premier League kezdetére.

Valószínűleg mindegyik a kezdetektől fogva részt vesz a két hátralévő előkészületi mérkőzés közül legalább az egyikben, mivel Jurgen Klopp reméli, hogy vissza tudja hozni őket az optimális kondícióba.

Mivel Konate és Matip is tökéletesen passzol, valamint Rhys Williams és Nathaniel Phillips percet kap, úgy tűnik, erős verseny lesz a kiinduló helyekért a következő kampányban.

Harvey Elliott megragadta a Liverpool figyelmét

Harvey Elliott megragadta a Liverpool figyelmét (Kép: Liverpool FC a Getty Images -on keresztül)

Elliott tele van önhittséggel

Csakúgy, mint a Mainz elleni szezon előtti győzelem során, Harvey Elliott a nyitó 45 percben lenyűgözte a Vörösök középpályás hármasának jobb oldalát.

mit jelent a 190

A tinédzser visszatért kölcsönkérésből a Blackburn Roversnél - 42 mérkőzésen hét gólt lőtt -, és egyenesen a következő szezonban lépett be a felnőtt csapatba.

Élénk és proaktív középpályás, Elliott rávetette magát a szezon előtti mérkőzésekre, és megmutatta, hogy nem hiányzik a magabiztossága és a meggyőződése a fokozásban.

A Hertha ellen rendben volt a labdán, és megmutatta, hogy képes észrevenni egy passzt és az első három futását - ami kritikus fontosságú ahhoz, hogy támadó szellemű középpályás legyen Klopp középpályás triójában.

De amellett, hogy hajlandó haladni a fejlett területeken, ő is biztosította az ipart és a munkamennyiséget a labdából a terek bezárásához és az ellenzéki játékosok felkavarásához.

Egy szajrát hordoz, ami mindig előnyös a fiatalok számára, bár két nyíltan ambiciózus gólszerzési erőfeszítés - egy félrúgás, amely jóval átment a röplabda előtt egy blokkolt elforgatás után - azt mutatja, hogy egy kicsit túl hajlandó nyilatkozni.

Harvey Elliottnak Liverpool legerősebb XI -jében kell lennie a következő szezonban? Hozzászólás alább

Takumi Minamino a barátságos vereségben betalált a Liverpoolnak

Takumi Minamino a barátságos vereségben betalált a Liverpoolnak (Kép: Liverpool FC a Getty Images -on keresztül)

jessica rose szerelmi sziget

A hamis kilenc második esélyt ad

Takumi Minamino és Alex Oxlade-Chamberlain egyaránt 45 percet kapott a „hamis kilenc” szerepében a Liverpool támadásában.

Sadio Mane és Mohamed Salah biztosította a tempót, a közvetlenséget és a gólveszélyeket mindkét oldalról, Minamino, majd Oxlade-Chamberlain azt a feladatot kapta, hogy egy mélyebbre süllyedjenek a front első három részeként.

Mindkét játékosnak meghatározhatatlan szerepe van Klopp csapatában; Minamino küzdött, hogy lenyűgözze az Anfieldet, és a tavalyi szezon második felét kölcsönben töltötte a Southamptonban, míg Oxlade-Chamberlain nem talált következetes formát és kondíciót.

világbajnokság 2018 tv

Mindketten rendszeresen bevetésre kerültek a szezon előtti időszakban, mivel mindketten fontosabb szerepet játszanak a vörösök első csapatában, és mindegyikük igényt támaszt a Roberto Firmino által általában betöltött szerepre.

Minamino lenyűgözte a jó összekapcsolási játékot, és időzítette futását a tizenhatosba, hogy megszerezze a Liverpool második gólját és egyenlítő gólját, míg Oxlade-Chamberlain biztosította a szokásos dinamikáját és energiáját-a késő harmadot egy csodálatos ütéssel szerezte meg.

Lehet, hogy minden játékos kérdőjelekkel látta el a klub jövőjét, de ezeken a játékokon való kiemelkedése a következő szezonban nagyobb szerepvállalást sugall.

Kostas Tsimikas gólpasszt adott Sadio Mane & Liverpool góljához

Kostas Tsimikas gólpasszt adott Sadio Mane & Liverpool góljához (Kép: Liverpool FC a Getty Images -on keresztül)

A jó, a rossz és a csúnya

Egy másik játékos, aki a Liverpool első csapatának perifériáján volt, Kostas Tsimikas az Anfield egyik elfeledett embere.

Tavaly nyáron az Olympiakosztól szerződött, hogy versenyt biztosítson Andy Robertsonnak a balhátvédben, legutóbb legkevesebb öt perces Premier League-akciót játszott.

45 perc alatt szerepelt itt, de részt vett az akció sűrűjében, rögtön az elején, amikor ütést mért az arcára, és kezelést kellett kapnia.

A görög védő hanyagul és szükségtelenül hagyta el a szabadrúgást, amelyből a Hertha nyitotta meg a gólt, és részben a második gólért is felelős volt, amikor túlságosan sok teret engedett a Hertha játékosának, Dodi Lukebakio-nak, hogy időt szakítson a labdára, és gólpasszt adjon Suatnak. Serdar csodálatos befejezést ér el.

Rengeteg pozitív pillanata volt azonban a jövőben - jelezve Robertsonhoz való hasonlóságát és az aláírásának okait -, és erős technikai képességet és hajlandóságot mutatott a támadásokra.

Ezt a Liverpool első góljában való részvétele díjazta, mivel a szárnyfutása megelőzte, hogy Sadio Mane -t csodálatos közvetlen gólpasszal választotta ki.

Valószínűtlen, hogy a következő szezonban erősen szerepel, de ha Robertson elérhetetlennek találja magát, ez egy kis ízelítő abból, amit az asztalra hoz.

A Hertha Berlin a szezon előtti barátságos mérkőzésen nyitja meg a gólt a Liverpool ellen

A Hertha Berlin a szezon előtti barátságos mérkőzésen nyitja meg a gólt a Liverpool ellen (Kép: City-Press a Getty Images-on keresztül)

Lynda Bellingham milyen rákos lett

Kapusverseny

Kétségtelen, hogy Alisson Becker - aki még nem tér vissza a szezon előtti edzésekhez a Brazíliával folytatott Copa America döntőjébe való futása után - a Liverpool első száma lesz a következő szezonban, de ki lesz a fő hátvéd?

Caoimhin Kelleher, Adrian San Miguel és Loris Karius mind a Liverpool könyveiben vannak, és ezek a szezon előtti játékok jelzik, hogyan alakul a helyzet ebben a szezonban.

Kelleher most a Mainz és a Hertha elleni barátságos mérkőzések mindegyikén kezdett, míg Adrian minden meccs félidejében lecserélte, és Karius nem érintett.

A vörösök ifjúsági végzőse, Kelleher egyértelműen bízik Jurgen Kloppban, de lehet, hogy ebben a szezonban kölcsönben hagyja el a klubot, mivel Adrian úgy tűnik, hogy megtartják, míg Karius újabb távozást vár.

A kapusokat nem lehetett hibáztatni a Hertha négy gólja közül ebben a játékban, mivel úgy tűnnek, hogy elkapják Klopp tekintetét, és célja, hogy megerősítsék státuszukat a következő szezonban.

Szeretne exkluzív szezon előtti előzetest a klubjáról - mind a postaládájában, mind a postaládájában? Menjen ide, ha többet szeretne megtudni, és biztonságban szeretné másolatát .